دانشجویان حقوق ایران
مقالات اخبار وجزوات حقوقی ایران
دیوار های ساختمان نوسازش ترک خورده ! / نقد دانشگاه آزاد اسلامی آبادان

کد خبر: 8592

این دانشگاه حتی ارزش نوشتن یک نقد هم ندارد . اما جهت این که دیگر داوطلبان همچون من به بهانه نزدیکی به خانه و خانواده و شاید خرج کمتر در این چاه عمیق نیفتند بر آن شدم که نقدی بر این دانشگاه که حتی اسم دانشگاه نیز از لحاظ کیفی برای آن زیاد است ، بنویسم . امیدوارم مفید باشد .
انتقادات را در چند بخش به اطلاع شما مردم شریف آبادان و داوطلبان ورود به دانشگاه می رسانم :
بخش اول ) سطح کیفی آموزشی : سطح کیفی آموزشی در این دانشگاه اصلا قابل رقابت با دیگر دانشگاه ها نیست چرا که سطح کیفی اساتید پایین است . اساتید هر موقع که میلشان باشد به دانشگاه می آیند و تدریسی مختصر اما غیر مفید ارائه می دهند . گاهی دانشجو خود را از لحاظ دانش بالاتر از این اساتید می بیند !! بنا بر گفته ی یکی از اساتید که ظاهرا مدرک دکتری دارد ، می بایست دانشجویان جهت فراگیری درس ریاضی ۱۶ جلسه به دانشگاه آمده و آموزش ببینند . اما نه آن ۱۶ جلسه از سوی دانشگاه بر گزار شد و نه خود استاد همان ۹ جلسه را آمد . ۶ جلسه آمد و هیچ کس هیچ چیز نفهمید !! برخی از استادان نیز که در طول ترم فقط ۳ تا ۴ جلسه به دانشگاه می آیند .
روش تدریس استادان نیز قابل بحث است ، هر استاد یا یک جزوه می دهد یا یک کتاب معرفی می کند و امتحان خود را از آن منابع طرح می نماید . گاهی روش جزوه را دانشجو بهتر درک می کند و شاید خود استاد نیز آن را بهتر تدریس کند . آن استادی که کتاب معرفی می کند شاید در طول ترم ربع کتاب را هم نتواند تدریس کند و در آخر هم نمی تواند به یک جمع بندی برسد . این مشکل بیشتر در دروس تخصصی و فنی دیده می شود .
بخش دوم ) امکانات : پول واحد عملی را می گیرند اما کارگاه و آزمایشگاه آن درس را ندارند !!! دیوار های ساختمان نوسازش ترک خورده و همه جایش آبریزی و شوره زدگی دارد ! در یکی از کلاس ها ستونی وسط کلاس و جلوی دید دانشجویان واقع شده !! مسئولین بخش های مختلف جواب درست حسابی به دانشجویان نمی دهند ، چه بسیار دانشجویانی که از شهر های دیگر آمده و بخاطر بی حوصلگی مسئول یا غیبت آن ها بیکار باید در گرمای شدید سر کنند !
امتحانات این ترم در حالی در خرداد و تیر برگزار شد که ساعت ۱۴ و ۱۶ درجه حرارت هوا بالای ۵۰ درجه و رطوبت بالای ۷۰ درصد بود و چون برنامه ریزی در این دانشگاه مثل یک لطیفه است خنده دار است ، دانشجویان بیش از ۳۰ دقیقه در این گرما پرسه می زدند . شاید دانشجویان حق داشتند در مکانی خنک و به دور از گرما این تاخیر دانشگاه را سپری کنند !
مسجد یا بهتر است بگوییم نمازخانه کنونی یک اتاق شاید ۶۰ یا ۷۰ متری باشد که متاسفانه بیشتر به خوابگاه شباهت دارد و یکی از مشکلات کوچک آن بحث تهویه و بوی آن است . در ضمن بیشتر اوقات این نمازخانه یا همان خوابگاه کوچک سالن کنفرانس ، جلسه و … با حضور مسولین شهر نیز می شود .
سیستم سرمایشی در برخی کلاس های ۶۰ نفری به یک کولر گازی دهه ی ۶۰ ختم می شود .
شنیده ام دانشکاه های دیگر اینترنت بی سیم مجانی در اختیار دانشجویان قرار می دهند ، اما فکر کنم برای ما همان رویا باشد .
شاید با داشتن این همه مشکل ساخت یک مسجد که فکر کنم از مصلی شهر نیز بزرگتر است زیاد منطقی نباشد !
بخش سوم ) نمره : اگر کسی فهمید نمره در این دانشگاه معیار چیست من به او جایزه خواهم داد . عده ی کثیری به دلایل مشغله ، کشش ذهنی پایین ، بی حوصلگی و تنبلی به دنبال نمره ی قبولی می دوند که معمولا به این هدف می رسند . اما عده ی قلیلی به دنبال نمره کامل هستند که در حالتی که استاد زحمت بکشد و آن برگه های امتحان را تصحیح کند به نمره ی مطلوب خود می رسند . اما … و اما تعدادی از اساتید که در این ترم  چهارتای آن ها به تور بنده خوردند برگه را تصحیح نمی کنند و نمره را بر اساس شانس یا همان تاس می دهند . که این نمره ی ناعادلانه شاید برای آن عده ی کثیر متاعی ارزشمند باشد اما برای آن عده ی قلیل یک ظلم است . عده ای نیز به تقلب می پردازند و در این امر حرفه ای شده اند تا جایی که معدل آن ها از عده ی زحمت کش قلیل هم بیشتر می شود .
این اساتید را به خدا واگذار می کنیم . مشکل بعدی رسیدگی به اعتراض بر نمره هاست . ظاهرا وقتی شما در سایت به نمره ای که استاد شانسی به شما داده اعتراض می کنید دیگر بقیه ای ندارد و این اعتراض همین جا دفن می شود . دایره امتحانات هم که جواب درست و حسابی به دانشجو نمی دهد . و همان بهتر است که استاد و مسئول را در آخرت بازخواست کنیم .
بخش چهارم ) دانشجو یا اوباش ! در دانشگاه دانشجویانی می بینید که فقط منقل و بافور کم دارند تا بساطشان کامل شود . حجاب هم که اصلا معنی ندارد ! خواهران با آزادی کامل به هر شکلی که دوست دارند در دانشگاه می چرخند . متاسفانه برخورد حراست نیز اصلا مناسب نیست و بیشتر مایه لج بازی دانشجویان می شود . برخی جوانان ظاهرا اصلا برای تحصیل به این دانشگاه نیامده اند و فقط جهت وقت گذرانی و گذر زمان به اینجا آمده اند . جالب اینجاست سر جلسه امتحان اندیشه اسلامی پسر جوانی را دیدم که پشت پیراهنش بزرگ نوشته بود اسراییل ! البته به انگلیسی . که این ها شاید با آزاد بودن دانشگاه تطابق داشته باشد اما با اسلامی بودنش هرگز .
در پایان از ذکر نام خویش خودداری می کنم ، چرا که یکی دیگر از مشکلات این دانشگاه نبود جنبه و ظرفیت نقد پذیری است .

نویسنده : یکی از کاربران سایت


نوشته شده در تاریخ ۲۳ / تیر / ۱۳۸۹
[ جمعه بیست و پنجم تیر 1389 ] [ 13:13 ] [ سینا ایین پرست ]
 نسخه چاپی این خبر
اعتراض دانشجویان دانشگاه آزاد آبادان نسبت به تغییر مدیر گروه رشته حقوق

کد خبر: 8489

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آبادان نیوز جمعی از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد آبادان با ارسال نامه ای به سایت خبری آبادان نیوز از تغییر مدیر گروه رشته حقوق انتقاد کردند ، متن نامه ارسالی بدین شرح است : در آستانه ۱۸ تیرماه ۸۹ مدیر گروه رشته حقوق دانشگاه آزاد آبادان تغییر کرد . این جابه جایی در حالی در دانشگاه رخ داده است که ۶ شش نفر از دانشجویان این دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد حقوق در دانشگاه های دولتی و با رتبه های ۲ رقمی در دانشگاه شهید بهشتی تهران و یک نفر رتبه اول رشته کارشناسی ارشد حقوق گرایش حقوق خصوصی به امکان تحصیل در مقاطع بالاتر دست یافتند .
جای این سوال باقی است که جناب آقای دکتر موسوی هاشمی با این بیلان کاری بالا چرا از این سمت مهم آموزشی کناز زده می شود ؟
همچنین خبرهایی از جایگزینی ” استاد م ” می باشد دانشجویان منتقد به عملکرد مدیر گروه جدید این رشته از الصاق تصویر دکتر مصدق در دفتر وکالت وی و بی توجه ای مسئولین دانشگاه آزاد آبادان نسبت به نظرات دانشجویان انتقاد کردند .
این دانشجویان گفتند : تغییرات در گروه حقوق ، وجه المعامله برخی آقایان در دانشگاه آزاد شده است که با دادن کرسی های تدریس به برخی از تأثیر گذاران شهری در دستگاه های مختلف و در نهایت معامله درس و بحث  با امتیاز و اعتبار در روابط شهرستانی واستانی و ابقاء درمسئولیت ها و… ای کاش برخی  از خارج دانشگاه در عزل و نصب های علمی و آموزشی که در صلاحیت ایشان نیست دخالت نمی کردند .


نوشته شده در تاریخ ۱۷ / تیر / ۱۳۸۹
[ پنجشنبه بیست و چهارم تیر 1389 ] [ 3:4 ] [ سینا ایین پرست ]

 

نويسنده:جواد چعباوي با استناد به برخي از نظرات دكتر موسوي هاشمي

ماده ی 774 تنها رهن عین را پذیرفته و رهن دین و منفعت را باطل دانسته است.                                                          

در مورد اینکه ایا اسناد تجاری قابل رهن هستند یا خیر؟ نظرات متفاوت است.                                                                

دکتر کاتوزیان میفرمایند:باید بین اسناد بینام واسناد با نام تفکیک قائل شد :اسناد بینام عرفا ارزش انها اعتباری نیست بلکه عرفا ارزش اسناد  بینام در خود سند است فی نفسه دارای ارزش هستند لذا اینگونه اسناد را میتوان وثیقه قرار داد اما اسناد با نام فی نفسه ارزش ندارند ارزش انها اعتباری میباشد لذا قابل توثیق نیستند اسناد با نام به خاطر اینکه راحت قابل نقل و انتقال هستند اشخاص به اینگونه اموال به دیده ی اموال منقول مینگرند و توثیق این اموال اشکال ندارد.                                                           

در حقوق مدنی تنها میتوانیم اعیان را رهن کنیم و این یک قاعده ی کلی است و رهن اسناد نیاز به نص دارد تا زمانی که تصریح نشده نمیتوانیم چنین اسنادی را رهن کنیم ماده  لايحه اصلاحی قانون تجارت در خصوص سهام قابل اعمال است وقابل تعمیم به دیگر اسناد نمیباشد.         


ادامه مطلب
[ شنبه نوزدهم تیر 1389 ] [ 19:58 ] [ جواد چعباوی ]
نمرات سازمانها و حقوق ارتباطات اعلام گردید

در درس حقوق ارتباطات دوستانی که نمره آنها ستاره دار اعلام شده٬ تحقیق خود را ارائه ننموده اند. فرصت ارائه تحقیق تا روز دوشنبه ۱۴/۴/۸۹ است.


  تقاضای تجدید نظر از طریق وبلاگ، حداکثر ظرف ۴۸ ساعت از درج نمره قابل پذیرش بوده و پس از انقضای این مهلت تقاضای تجدید نظر فقط از طریق سایت دانشگاه و در آن چارچوب امکانپذیر است

برای مشاهده نمرات به ادرس ذیل مراجعه نمایید:

http://intlawabadan.blogfa.com
[ شنبه دوازدهم تیر 1389 ] [ 11:46 ] [ ز.چنعانی ]


میلاد با سعادت امام علی (ع) و روز پدر بر تمام شیعیان آن حضرت و تمام پدران ساعی و زحمتکش مبارک باد

[ شنبه پنجم تیر 1389 ] [ 2:30 ] [ سینا ایین پرست ]
درباره وبلاگ

این وبلاگ جهت ارایه جزوات اخبار و مقالات حقوقی است.
موضوعات وب
امکانات وب